Bakım ve Yıkama Aksesuarları

Menzerna Cleaning Accessories: Squeaky Clean

Menzerna temizleme aksesuarlarıyla temiz bir yüzey sağlayın ve parlatma ve koruma için zemin hazırlayın. Yüksek kaliteli temizlik ürünlerimiz, yüksek parlaklıktaki araçlara ulaşmanın ilk adımıdır.

Bir araba değerini koruyacaksa düzenli yıkama şarttır. MZ Wash araba şampuanı, hassas el ile yıkama için geliştirilmiştir..

Kontrol Temizleyici temizleme spreyi sayesinde cila kalıntıları, gres ve kirleticiler zamanla yok olurken, Endless Shine detaylandırma spreyi tüm pürüzsüz yüzeylere son rötuş yapar. Arabanızın parlaklığını zahmetsizce yenileyin. Premium boncuk efekti dahildir.

Elde Yıkama Vs. Otomatik Yıkama: En İyi Seçenek Nedir?

Bir araba değerini koruyacaksa düzenli yıkama şarttır. Aracınızı temiz tutmak için iki ana seçenek vardır: elle yıkamak veya araba yıkamasına götürmek. Aşağıdaki tabloda özetlendiği gibi, her iki alternatifin de artıları ve eksileri vardır.

El ile aracınızı yıkamanız , aracınıza değer katarken aynı zamanda verniğe daha nazik bir dokunuş vermektedir . Otomatik yıkamalar ise sert fırçalarla aracınızın verniğinde hasarlara sebebiyer vericektir .

Doğru Elde Yıkama

 1. Arabanızı yıkarken iki kova kullanmanızı öneririz. İlk kovayı temiz su ile doldurun. İkinci kovaya en az 10 l su doldurun ve 80 ml şampuanla karıştırın.
 2. Premium araç yıkama eldivenini su / şampuan karışımı ile kovaya batırın.

 3. Araba yıkama eldivenini düzenli olarak temiz su ile dolu kovaya batırın, temizleyin ve her seferinde sıkın. Lütfen dikkat: eldivendeki kir parçacıkları çiziklere neden olabilir (bu nedenle eldiveni iyice temizleyin).
 4. Temiz su ile iyice durulamadan (ve gerekirse) kurutmadan önce tüm aracı yukarıda anlatılan şekilde yıkayın.

İyi Bir Araba Şampuanı Nasıl Anlaşılır?

Tekniğin yanı sıra, iyi bir araba şampuanı seçimi, el yıkamanın başarısında önemli bir faktördür. Şampuanlar iki ana kategoriye ayrılabilir: bir yandan yüksek temizleme gücüne sahip temizlik şampuanları ve balmumu ve silikonlu bakım şampuanları. Doğru araba şampuanını seçerken aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurmalısınız:

 • Temizleme Şampuanı:
  Temizleme şampuanı yüksek temizleme gücüne sahiptir ve herhangi bir bakım ürünü içermez. Genellikle yüksek oranda alkalin veya asidiktir (pH nötr değildir). Yıkandıktan sonra sonuç, az parlaklık ve boncuk etkisi olmayan donuk bir sonuçtur.
 • Bakım Şampuanı:
  Bakım şampuanları değişen derecelerde temizleme gücü sunar ve bakım mumları veya silikonlar (kurutma yardımcıları) içerir. Yıkamadan sonra sonuç parlak bir sonuçtur. Bakım şampuanı genellikle boncuk etkisi yapar ve genellikle pH nötrdür.
 • pH nötr?
  Bir şampuanın pH değeri 7 ise pH nötrdür. Değer daha düşükse asidiktir; değer daha yüksekse, alkalindir. PH nötr olmayan şampuanlar mevcut contalara ve boya yüzeyine saldırarak son halini donuklaştırabilir.

PH-nötr bakım şampuanı kullanmanızı öneririz. Doğru bir araba şampuanı iyi köpük oluşumu ve hoş bir koku (örneğin MZ Wash) sunmalıdır.